Zaterdagochtend 22 november stonden langs de route van de intocht van Sinterklaas in Rijswijk meerdere Zwarte Pieten. De groep van zo'n 30 personen is naar eigen zeggen aanwezig uit protest tegen de verandering van het gebruik van de zwart geschminkte karakters tijdens het kinderfeest.
Net als vorig jaar wordt de intocht georganiseerd door het Rijswijks Jeugd Theater. De organisatie is niet te spreken over het optreden van de groep en heeft de route van de intocht aangepast.
De Rijswijkse burgemeester Huri Sahin is nog niet met een reactie gekomen. Zij maakte eerder bezwaar tegen een ouderwetse Sinterklaas-intocht met Zwarte Pieten in Rijswijk, zoals die voorheen werd georganiseerd door Marc Weterings.
Weterings, die ook fractievoorzitter is van de politieke partij Rijswijks-Belang, kondigde eerder aan dit jaar geen intocht te zullen organiseren, maar volgend jaar terug te willen komen met een traditioneel kinderfeest met Zwarte Pieten.